Díky nazvedaným tunám se vybralo 12.970Kč.

11. 2017 bylo v našich prostorách veselo. Jak jste možná už zaregistrovali, konal se silový trojboj na podporu malého Štěpánka, který potřeboval příspěvek na lázeňské procedury. Spolu s nadací Kouzelná přání jsme dali hlavy dohromady a vymysleli, že bychom k nám mohli nalákat pár borců a borkyň, kteří by rádi zvedli pár kil. No, spíš pár set kil.

            Od osmi hodin ráno probíhalo zapisování základních pokusů a vážení všech závodníků, které bylo nutné pro vypočítání konečných výsledků. Byli jsme velmi mile překvapeni, že k nám na amatérskou soutěž přicestovali závodníci až například z Plzně. Dále tu byli pánové vojáci a samozřejmě i ti, které často potkáváte dřít v Dreamu.

            Musím říct, že od začátku panovala skvělá atmosféra. Kdybych si přišla tento den poprvé zacvičit do fitka, měla bych pocit, že se půlka Kladna přišla hromadně nasnídat právě k nám, protože po vážení bylo samozřejmě nutné doplnit síly.

            Ale teď už k samotnému závodu. V 11h přišel na řadu jako první dřep dam, následně juniorů, mužů do 90kg a na závěr mužů nad 90kg. Už zde bylo jasné, že výsledky budou velmi kvalitní. Nejsilnější dámský pokus byl na 96kg nutno říct, že s velkou rezervou a krásnou technikou, který předvedla Nikola Kiclová. Nejlepší junioři shodně vytáhli 156kg a to Bruno Burgr a Vít Vachout. V kategorii mužů do 90kg byl nejlepší náš Tomáš Remar výkonem 210kg a na závěr v kategorii nad 90kg předvedl Michal Kadlec úspěšný pokus na 300kg.

            Dalším v pořadí byl benchpress, kde opět začínaly ženy. S nejlepším výkonem se znovu ukázala Nikola Kiclová s úspěšnými 54kg, za juniory Vít Vachout s vytaženými 110kg, u mužů do 90kg ukázal nejlepší výsledek Michal Hluzák se 146kg. Muže nad 90kg opět ovládl Michal Kadlec s 210kg.

            Poslední disciplínou byl královský cvik – mrtvý tah. I zde se závodníci porvali o skvělé váhy. Nejlepší ženská „mrtvola“ byla shodně 110kg a to u místní Lucky Valentové a plzeňské Jany Sponnerové. Nejlepší junior Michal Viktora převedl výkon o váze 194kg, kategorii muži do 90kg ovládl Tomáš Remar, který vytáhl 226kg a nakonec opět nejlepší Michal Kadlec s vytaženými 300kg.

            I když se může zdát, že výsledky jsou očividné, tak do poslední chvíle nikdo přesně nevěděl, jak soutěž dopadne, protože se všechny výkony nejdříve sečetly a následně dělily tělesnou váhou závodníka. Mezi ženami se na prvním místě umístila Nikola Kiclová s celkovým součtem 248kg, první místo v kategorii juniorů obsadil plzeňský Michal Viktora se součtem 398kg, mezi muži do 90kg urval první místo Martin Štoppl s 550kg a v nejtěžší váhové kategorii vyhrál Michal Kadlec s úctyhodným součtem 810kg.

            Více jak půlku závodu byl přítomný i samotný Štěpánek s maminkou a myslím, že se jim u nás také moc líbilo. V pondělí 13. 11. byla předána zapečetěná kasička přímo nadaci Kouzelná přání, ve které se nasbíralo ze startovného a dobrovolného vstupného 12.970Kč.

            Ještě jednou chceme moc poděkovat všem závodníkům i návštěvníkům, kteří přispěli a pomohli tak dobré věci. Nejen, že jsme si všichni užili skvělý den plný úžasné atmosféry, kdy se úplně cizí závodníci navzájem hlasitě povzbuzovali, ale také jsme dokázali společně alespoň z části splnit jedno kouzelné přání.

 

Děkujeme!

Partneři: